google-seo

5+ Önemli SEO Tavsiyeleri

Makaleler yazın 

Bildiğiniz gibi web sitenizde ziyaretçiler ve dolayısıyla arama motorları için en önemli şeylerden biri içerik. Sitenizdeki orjinal içerikler ziyaretçi sayınızı, etkileşimi artıracaktır. Yazınızı olabildiğince zenginleştirmeye çalışın. Videolar, resimler, haritalar, bağlantılar ekleyin. Yazılarınızda kullandığınız dilin sade ve anlaşılır olması da okunma oranlarını artıracaktır. Bunları yaparsanız mutlaka faydasını göreceksiniz.

Yazılarınızı sosyal medyada paylaşın 

Sosyal medyadaki varlığınız, kullanıcılarla etkileşiminiz gibi faktörler sitenizin sıralamasını belirlemede önemli bir paya sahip. Bu yüzden makalenizi yayınladıktan sonra mutlaka sosyal medya hesaplarınızda paylaşın, yorum yapan kişilere cevap verin, etkileşimi yükseltin.

Eski yazılarınızı güncelleyin

Malum bilgi çağındayız ve bugün yazdığımız bir içerik 1 yıl sonra güncelliğini ve değerini yitirmiş olabiliyor. İçeriğiniz ile ilgili yepyeni bir bilgi gün yüzüne çıkmış olabiliyor. Bu yüzden SEO için eski yazılarınızı güncellemek ve zenginleştirmek de faydalı olacaktır.

Forumlarda boy gösterin

Bilgili olduğunuz ve içerik yazdığınız konu ile ilgili mutlaka bir forum vardır. Bu forumlara üye olun, insanlarla bilgilerinizi buralarda da paylaşın.
Sonuçta buralarda görünür olmanız sizin ve web sitenizin de görünürlüğünün artması anlamına gelir.

Sosyal medyada aktif olun

Sosyal medya aktiviteniz aslında sadece bir gönderi yayınlamaktan ibaret değil. Başkasının gönderisini beğenmek, yorum yapmak, yoruma cevap vermek de sosyal medya aktivitenizi artıran şeyler… Bu yüzden sadece makalelerinizi yayınlamakla kalmayın, daha aktif olmanız faydalı olacaktır.
onay


Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.