twitter-mavi-tik

Twitter Mavi Tik İşareti, Onaylı Hesap Nasıl Yapılır ?

Twitter mavi tik alma (mavi rozet, onaylanmış hesap) veya bir başka deyişle Twitter’da hesap onaylatma işlemi nasıl yapılır ?

instagram-mavi-tik-isaretiMavi tik işareti onaylanmış hesap demektir. O hesabı gerçekten o kişi kullanıyor demektir. Sahte hesap olmadığının kanıtıdır. Twitter hesap onaylatma işlemi, önemli kişi yada kurumların gerçek olup olmadığını belirlemek için Twitter tarafından oluşturulmuş bir özelliktir. Twitter’ın resmi sitesi hariç hiçbir site sizlere onaylanmış hesap vaat edemez. Bu tik genelde ünlü kişilerde bulunur. Hesabını onaylatmış ve o hesap gerçekten o ünlü tarafından kullanılıyor demektir.

Peki, bu tiki almak için ne yapmanız gerekiyor?

Twitter hesap onaylama işlemi için bir form oluşturdu. Bu formu doldurarak sizde profilinizde mavi tik işaretine sahip olabilirsiniz.

Twitter hesabınızın onaylı olması için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Twitter’ın resmi sitesinde yer alan şartlar şu şekilde:

Onaylanmış bir telefon numarası
Doğrulanmış bir e-posta adresi
Kişisel bilgiler
Bir profil fotoğrafı
Bir doğum günü (şirket, marka veya kuruluşlara ait olmayan hesaplar için)
Bir web sitesi
Tweet gizlilik ayarlarında Tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması

Yukarıdaki şartları yerine getirdikten sonra başvuru yapmak için: Twitter Hesap Onaylama Formu‘na buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Twitter resmi sayfasında şu açıklama yer alıyor:

“Müzik, oyunculuk, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarında çok aranan kullanıcılara odaklanırız. Onaylama şartlarımızı sürekli olarak güncelleriz. Takipçi ya da Tweet sayısının onaylanmayı etkileyen bir faktör olmadığını unutmayın.”

Onaylanmış hesap edinme ile ilgili daha fazla bilgi almak için Twitter konu hakkında resmi bir sayfa oluşturmuş. Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. 


Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.